Jeg er litt dårlig til å vaske ferdig strikking…
Vasking av ferdig strikking går i rykk og napp, og nå har noen bilder av strikka ting ventet på at resten skulle vaskes for å gi et “fornuftig” blogginnlegg. Jeg gir opp.
Katteseng
Hadde lenge syntes synd på gamle pus som lå delvis utafor den gamle kattesenga (til venstre i bildet), og fikk omsider strikket ny. Han rakk å bruke den noen få måneder, tidlig i høst spiste han lite et par dager, og en dag spiste han ikke noe og gikk ut av den åpne verandadøra. Det var siste gang vi så ham. Vi mistenkte at han var gammel og syk da han begynte å spise lite, men det har han gjort før i varmt og fint jaktvær, og det tok også noen dager før vi var sikre på at han hadde gått avgårde for siste gang.
Broken Seed Stitch
Dette mønsteret er en ypperlig måte å bruke opp restegarn på, samt lage sokkene bittelitte gran tykker. Øverst rester av Opal, nederst Perfect, hadde for lite av hver av fargene til å få fornuftige mønstersokker
Kari (med vri)
Fant mønster i boka Sokker, pannebånd og pulsvanter, men likte ikke deler av mønsteret. Det er så lenge siden jeg strikket at jeg husker ikke hva jeg forandret…
Brandywine nr 4?
Noen ganger får man et favorittmønster, Brandywine er et av mine
Oliver
Genser til eldstemann, strikket i Mor Aase ull/bomull, kjøpt på salg på Rema. Og dermed hadde jeg nok til hetta i mønsteret. Genseren passer bedre på tur uten, men hadde nok vært mer brukt til daglig med.
En reparasjon
En hund hadde tygd av en finger (og litt til) og eieren likte hanskene så godt at hun håpet at det var botvon, med andre ord at jeg hadde garn. Og det hadde jeg, så da ble det fikset 🙂 Noen av de fineste hanskene jeg har lagd, men de passet ikke meg, og jeg orket ikke gjøre noe med det, så det ble det de solgt.
Traktorgenser
i størrelse XL. Tegnet av traktormønsteret og slet noe voldsomt med å få rundfellinga bra, for det finnes få oppskrifter på god rundfelling. Den ene jeg fant passet dårlig med mønsteret mitt… Så den ble ikke helt god i fasongen, men håper det har gått seg til i bruk.
propecia 5mg Щ€ЩЋШіЩЋШ§Щ‚ЩЋ Ш§Щ„Щ’ШЩЋШЇЩђЩЉШ«ЩЋ
azithromycin for pneumonia These changes are associated with the hormonal changes that occur during the cycle